הלוואה לכל מטרה –  האם כדאי לסמוך על זה ואיך לוקחים

מעת לעת נתקלים יחידים ומשפחות, שכירים, עצמאיים ובעלי עסקים, בצורך לקחת הלוואה. נכון להיום, מציע השוק הפיננסי מגוון רחב של הלוואות. חלק מהן מיועדות מראש לצרכים ספציפיים ומוגדרים, ואילו חלק אחר הן הלוואות לכל מטרה שמלכתחילה לא נועדו לצרכים מוגדרים, ומכל מקום לא לצרכים ידועים מראש. מהי הלוואה לכל מטרה? מה ההבדל בין הלוואה כזאת להלוואות אחרות? האם הלוואה לכל מטרה היא כדאית?  ואם כן –  מתי?  כל התשובות, בהמשך המאמר.

כספים

מהי הלוואה לכל מטרה

הלוואה לכל מטרה, כשמה כן היא, הינה הלוואה שמי שלוקח אותה איננו יודע מראש להגדיר את הצורך שלשמו ההלוואה הזאת נלקחת. בדרך כלל, בבואו לקחת הלוואה, נשאל הלווה  הפוטנציאלי באשר למטרת ההלוואה. לעיתים קרובות, מתברר שיש קשר הדוק בין המטרה שלשמה ההלוואה נלקחת, לבין התנאים המוצעים ללווה. לדוגמא, התנאים של הלוואה לצורך שיפוצים בבית, יהיו טובים יותר מהתנאים של הלוואה שהמטרה שלה היא נסיעה לחו"ל. ההלוואה הראשונה נועדה לייצר תוספת ערך לנכס נדלן, וכיוון שכך הסיכויים שהיא תוחזר במלואה או בזמן הם גבוהים. הלוואה לצורך נסיעה לחו"ל, (ביטוח נסיעות לחו"ל)  מנגד, היא הלוואה שלא תחזיר את עצמה ויש בה משום סיכון גבוה. לפיכך, התנאים של הלוואות כאלה בהחלט יהיו שונים.

כאשר מדובר בהלוואה לכל מטרה, בדרך כלל התנאים שלה יהיו  תלויים בכמה גורמים שונים:  הראשון – יכולת ההחזר של הלווה, קרי היחס בין ההכנסה החודשית שלו לבין ההוצאות. הגורם השני שנלקח בחשבון הוא רמת הביטחונות שהלווה יכול להציע. ככל שהביטחונות פחות איכותיים, כך התנאים של הלוואה לכל מטרה יהיו פחות אטרקטיביים. והגורם השלישי המשפיע בהחלט על התנאים שבהם מוכנים המלווים להעניק את ההלוואה, הוא ההיסטוריה הבנקאית של הלווה. לאחרונה נכנסה לשימוש תעודת הזהות הבנקאית, המאפשרת לבדוק באופן מעמיק את פרטי הלווה ואת אופן ההתנהלות שלו מול המוסדות הפיננסיים השונים. ככל שההתנהלות טובה יותר, כך תנאי ההלוואה יהיו טובים יותר.

האם הלוואה לכל מטרה היא כדאית

כאמור לעיל בנקים, מוסדות פיננסיים וחברות שונות המעניקות הלוואות ללקוחות המעוניינים בכך, בוחנים לעומק הן את היכולות הפיננסיות של הלווים והן את. היכולות הפיננסיות ואת האובליגו שלהם, שהוא התרשים הכללי של חשבון הבנק. במקרים רבים, גופים פיננסיים שונים מאשרים הלוואה לכל מטרה, גם ללווים שההיסטוריה שלהם איננה מזהירה. ואולם התנאים של הלוואה כזאת, כפי שכבר הוזכר לעיל, יהיו פחות אטרקטיביים. התשובה לשאלה האם הלוואה לכל מטרה היא כדאית, מורכבת למדי. ככלל, אם הלווה יכול להשיג הלוואה בתנאים טובים יותר, הרי שמובן מאליו שהלוואה כזאת איננה כדאית. ואולם אם מדובר באופציה היחידה שלו, או הוא מעוניין לקחת הלוואה חוץ בנקאית על מנת לשמור על האובליגו שלו בבנק, הרי שהלוואה מהסוג הזה היא בדיוק הדבר הנכון במקום הנכון.

אם יש לך צורך ועניין בהשגת הלוואה לכל מטרה, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת והמומחים שלנו יחזרו אליך בהקדם להמשך התהליך.

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
גיל הפרישה ראשית
כספים
תכנון פיננסי נכון של גיל הפרישה

תכנון פיננסי נכון לקראת גיל הפרישה הוא כורח המציאות הנוכחית, וזאת לאור מציאות בה רבים עלולים למצוא את עצמם ללא קצבה חודשית מספקת. כיצד אם כן ניתן בצע תכנון פיננסי

סטטיסטיקה
כספים
מדדי מניות בשוק ההון

משקיעים רבים הפועלים בשוק ההון בוחרים להשקיע במדדים מובילים מעולם הבורסה. במקום להשקיע ישירות במניה ספציפית הם מעדיפים השקעה במכשיר פיננסי העוקב אחר מדד מסוים. מבין המכשירים הפיננסיים, ישנם חוזי

מדדים ונתונים
כספים
יועץ לכלכלת המשפחה

אתם מרגישים שלאחרונה המצב הכלכלי שלכם לא מזהיר? תוהים מה ניתן יהיה לעשות בנידון? אם כך, כדאי שתדעו שלא פעם ייעוץ כלכלי עבור המשפחה זה מה שיוכל לעזור לכם סדר

רוצים ליצור איתנו קשר ?

מלאו את הטופס ונציגינו יחזור אליכם בהקדם