נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

2 דרכים להתחדשות עירונית בישראל

עיר מחודשת

אומנם זה נכון שביחס למדינות אחרות בעולם ישראל היא לא מדינה כל כך וותיקה, אך יחד עם זאת, כבר עברו עשרות שנים מאז שרוב הערים בישראל נבנו. לכן ברור מדוע התחדשות עירונית זה משהו שמעניין אתכם כולנו, ועל אחת כמה וכמה אם מדובר על התחדשות שנעשית בירושלים.

 

תמ"א 38 – הדרך להתחדש וליהנות מהישן

כשמדברים על התחדשות עירונית בישראל מדברים על שתי דרכים עיקריות שבהן ניתן לבצע התחדשות, והראשונה היא כמובן תמ"א 38. במסגרת פרויקטים כאלה לא הורסים בניינים, אלא מחדשים אותם, ולכן ניתן ליהנות כאן מהשילוב שבין ישן וחדש. בנוסף, עבור רבים מאתנו תמ"א 38 זו גם האופציה הנוחה יותר, שכן הדיירים לא צריכים לעזוב את הבית ולא צריכים לעבור לגור בדירות חלופיות. הכול מתבצע הרבה יותר מהר והתוצאה היא שערך הדירה הישנה עולה בצורה משמעותית. הדירה שווה הרבה יותר וגם כוללת בדרך כלל שטח גדול יותר, חניה, לובי בבניין ועוד יתרונות נוספים. מבחינה חיצונית הבניין מתחדש, מנקים אותו והוא נראה יפה יותר, מה שמסביר מדוע זו התחדשות עירונית שמועדפת בערים רבות בארץ.

 

פינוי בינוי – הורסים את הישן ובונים חדש

האפשרות השנייה של התחדשות עירונית היא כמובן פרויקטים של פינוי בינוי וכאן כבר מדובר על פרויקטים רציניים עוד יותר. ראשית, כאן למעשה הורסים באופן מושלם את הבניין הישן ובונים במקומו בניין חדש, ושנית, לרוב הבניינים החדשים יהיו יותר גדולים ועם הרבה יותר קומות. מדובר על התחדשות שמשנה את פני העיר, אך גם במקרה הזה בעלי הדירות נהנים מדירות ששוות הרבה יותר כסף וגם נעימות יותר למגורים. מצד שני, כמובן שבפרויקטים של פינוי בינוי אין כל אופציה אחרת והדיירים צריכים לעזוב את הבניין ולגור בדירות חלופיות לכל אורך תקופת הפרויקט, שכן הורסים את הבניין ומקימים חדש במקומו.

 

לאיזו חברה כדאי לפנות לצורך התחדשות עירונית?

זה לא משנה אם נדמה לכם שבבניין לכם עדיף לעשות פרויקט של תמ"א 38 או שאולי דווקא פרויקט של פינוי בינוי יכול להיות אטרקטיבי יותר. מה שבטוח זה שצריך לבדוק איזו חברה תיקח על עצמה את האחריות לביצוע המשימה, שכן יש חברות טובות יותר מאחרות. לכן חשוב לברר: האם זו חברה וותיקה? והאם האמינות של החברה מוטלת בספק או לא? כבר היו לא מעט סיפורים בעבר על חברות שאומנם הבטיחו לבצע עבודה מסוימת אך בפועל לא לגמרי הצליחו. לא אחת קורה שמבטיחים לסיים את ביצוע הפרויקט תוך X זמן אך בפועל זה נגרר והסיום מתרחק עוד ועוד. לכן, אם תבדקו היטב בידי מי אתם מפקידים את המשימה ועם איזו חברה של התחדשות עירונית אתם יוצאים לדרך, זה יגדיל את הסיכוי שלכם לצאת מרוצים.

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא נדל"ן
חתימה על חוזה
השקעות נדל"ן לא שגרתיות

ענף הנדל"ן הוא ענף בטוח יחסית להשעות. רבים בוחרים להשקיע דווקא בנדל"ן. כמובן שגם בהשקעות אלו צריך לדעת היכן

קניית נכס
קורס נדל"ן בחיפה

נדל"ן לומדים רק במכללה יוקרתית ומובילה בתחום, המועבר ע"י איש מקצוע בכיר אשר מצליח לספק למשתתפי קורס נדל״ן בחיפה