נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

החזרי מס למאמנים

החזרי מס למאמנים

כמה קשה המאמנים עובדים בכל חודש כדי כדי לצבור הכנסה ראויה שתאפשר רמת חיים נאותה וגם כדי לעזור לאנשים לעשות את השינוי לו הם מייחלים, כאשר בסוף כל חודש עבודה חלק ניכר מהשכר מועבר לרשויות המס במדינה. ברור כי מסים הם דבר חשוב וכי יש לשלמם כנדרש אולם מה קורה כאשר הסכום שהועבר למדינה גבוהה מהדרוש? האם קיימים החזרי מס למאמנים?

 

הקדמה על מס ההכנסה

מס הכנסה הוא מס שמשולם בתחשיב שנתי אולם נגבה באופן חודשי, לכן קורים מקרים בהם במשך מספר חודשים ההכנסה גבוהה מרף מסויים שממנו משלמים מס גבוה יותר אולם בחודשים אחרים ובתחשיב השנתי הכללי ההכנסה נמוכה מהרף האמור. במקרים אלה המס שישולם למדינה גבוהה ממה שהיה אמור להיות.

חשוב לדעת שמס הכנסה הינו גוף שלא מתחמק מהנפקת החזרים, במידה וישנן הוכחות ניתן לקבלו. כמו כן, כדאי לזכור כי חלה התיישנות על מקרים אלו ולכן כדי לא להתמהמה ולדרוש החזר סמוך ככל האפשר למועד גילוי הטעות.

 

החזרי מס למאמנים עצמאיים

מאמן כושר אישי עצמאי אינו שונה מכל עצמאי אחר ולכן יכולים לדרוש החזרי מס בעבור מס עודף ששולם למדינה. הזכאות להחזרי מס יכולה לנבוע ממספר גורמים, בינהם הפסקת העבודה העצמאית ומעבר לעבודה כשכיר. כמו כן, ייתכן ותפול טעות בדו"חות שהועברות לרשויות המס היכולה לנבוע ממספר סיבות, בינהן טעות תמימה בדיווח. 

סיבה נוספת בגינה ניתן לבקש החזר מס היא במידה והעצמאי עובד במספר מקומות עבודה ולו מספר מקורות הכנסה או במקרה של הכנסה חד פעמית בלתי צפוייה.

החזרי מס למאמנים שכירים

בדומה לשכירים רבים אחרים גם למאמנים שכירים מגיע החזר מס לשכירים, וניתן לדרוש אותו מכמה סיבות שונות, למשל כשלמאמן נולד ילד והדבר לא עודכן בנקודות זיכוי המס שלו וגם במידה והמאמן שוכח לעדכן את המעסיק שלו בדבר פטורים המגיעים לו, למשל בעקבות תרומה שניתנה.

את החזר המס ניתן לבקש רק עם סיום השנה ולא יאוחר משש שנים מסיומה, את הבקשה יש להגיש למס הכנסה לפקיד השומה הרלוונטי יחד עם מספר טפסים אותם צריך להגיש, טופס 106 וטופס 135, שניהם של מס הכנסה.

הסכום עליו מבקשים החזר יוחזר, במידה והוכח כי הבקשה מוצדקת בתוך כשנה לחשבון הבנק של העובד.

לסיכום, חשוב שכל המאמנים יהיו מודעים לזכויותיהם שלמעשה אינן שונות מהזכויות של כל עובד אחר, בין אם המאמן עובד כעצמאי בעסק משלו ובין אם עובד כשכיר עבור חדר כושר או מוסד אחר. למרות שגרת העבודה האינטנסיבית חשוב להיות מודעים לכך שלפעמים נופלות טעויות בתלושי המשכורת ובסכומי המס המשולמים. על כן, חשוב לבצע בדיקה של תלוש המשכורת ולפנות מדי כמה שנים לחברים מתמחה שתעבור על תשלומי המס ותבדוק האם שולם מס עודף.

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא מיסים
מס בארהב
מהו מס פדרלי בארה"ב?

מיסוי פדרלי בארצות הברית הוא שיטה מורכבת המשפיעה על כל אדם ועסק במדינה. הבנת אופן פעולת המס הפדרלי, מטרתו

החזר מס
בדיקת זכאות להחזר מס

לא רבים מודעים לכך שהם משלמים מס יותר ממה שהם אמורים לשלם בפועל וכן לעובדה שהם יכולים לדרוש החזרים

החזרי מס לעצמאיים
החזרי מס לעצמאיים

החזרי מס הם דבר שרובנו ככולנו שמענו עליו, בין אם מחברים ומבני משפחה, בין אם מהפרסומות בטלויזיה, ובין אם

שטרות באוויר
פטורים מתשלום מס

כשם שכל אזרח ואזרחית במדינה מתוקנת צריכים לעמוד בחובות, ככה גם אותם אזרחים נהנים מזכויות שונות. בין הזכויות והחובות,

קופת חיסכון
החזר מס לנכה או עיוור

אדם בעל עיוורון או נכות נאלץ להתמודד עם מציאות מורכבת, אשר מעמידה בפניו אתגרים רבים. הלקות משפיעה באופן ישיר