נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

7 יתרונות בשימוש בכרטיס אשראי

כרטיסים

אחוז ניכר מהאוכלוסייה העולמית משתמש כיום בכרטיס אשראי, ולא בכדי.

לעובדה זו יש סיבות רבות, וביניהן  היכולת לקנות מהאינטרנט, הטבות בכרטיס אשראי ועוד.

במאמר זה אפרט מהם היתרונות של שימוש בכרטיס אשראי.

 

למה אשראי?

מי לא משתמש בכרטיס אשראי היום? לכל אדם בארץ יש לפחות כרטיס אשראי אחד, ולכך לא חסרות סיבות:

  1. לא צריך להסתובב עם מזומנים. אנשים כיום לא אוהבים להסתובב עם יותר מדי דברים עליהם, ואין להם מקום למזומנים. בנוסף לכך, אם אתם רוצים לקנות מוצר מסוים, אתם לא צריכים לחשב כמה כסף ברשותכם, אלא "לגהץ" באשראי.
  2. רכישה באינטרנט. כולנו צורכים היום הכל מהאינטרנט. אם זה בגדים, אוכל, מכשירי חשמל למיניהם ועוד. כך גם סוגרים טיסה לחו"ל, מלון, קנייה באתרים בינלאומיים ועוד. לשם צריכה כזו מהאינטרנט אתם חייבים שיהיה ברשותכם כרטיס אשראי.
  3. חוסך בזמן. בגלל שיש לכם אפשרות לקנות הכל דרך האינטרנט, אפשר לוותר על ביקורים של שעות על גבי שעות במתחמי הקניות. כך גם תוכלו לרכוש דרך הנייד, ולהזמין מוצר מסוים בנסיעה באוטובוס, בהפסקה קצרה, וכדומה. כלומר, לא תצטרכו להקדיש זמן רב לקניות.
  4. החיוב אינו מיידי. הכסף על הקנייה ירד מחשבון הבנק שלכם רק במועד החיוב. בדרך כלל יש ארבעה מועדי חיוב מקובלים – ה-2, ה-10, ה-15 וה-20 לחודש. כך, אם רכשתם מוצר מסוים ב-5 לחודש, ומועד החיוב שלכם הוא ב-2, יש לכם כמעט חודש שלם עד שהחיוב ירד מהחשבון. כמו כן, ניתן לשנות את מועדי החיוב בהתאם למצב הכספי שלכם (אם אתם מחכים למשכורת וכדומה).
  5. פריסה לתשלומים. בכרטיס אשראי ניתן לפרוס את התשלום על פני כמה חודשים. כך לדוגמא, אם רכשתם מוצר ב-5000 שקלים, תוכלו לפרוס את התשלום ל-5 ולשלם כל חודש 1000 שקלים. כלי זה יכול להקל עליכם בהתאם למצב הכספי, אם כי מומלץ לנהל את החשבון בצורה מושכלת, ולהשתמש באופציה זו לעיתים רחוקות.
  6. הטבות. חברות רבות מציעות הטבות שוות במיוחד אם תזמינו את כרטיס האשראי שלהם. הם נותנים הטבות על הופעות, על קניות, חופשים, רכבים חדשים, ביטוח נסיעות לחו"ל לחינם, צבירת נקודות באשראי שיספקו לכם הטבו נוספות, ועוד.
  7. שליטה בהוצאות. יום או יומיים לאחר הרכישה, ניתן להתעדכן באתר הבנק על הסכום בו רכשתם את המוצר, באיזה תאריך הרכישה בוצעה ומהו בית העסק. כך תוכלו לדעת איפה אתם קונים יותר, כמה בזבזתם באותו חודש, וכדומה. כך תוכלו לשלוט בהוצאות ולנהל את החשבון שלכם בצורה ראויה.

 

לסיכום

רוב האנשים כיום משתמשים באשראי, ולא לחינם. לשימוש באשראי יתרונות רבים, ואין ספק שהוא יהפוך לכם את החיים לקלים יותר ופשוטים יותר. ייתכן וייקח לכם זמן להתרגל, אך אין לי ספק שבסוף אתם תתרצו ותהפכו את חייכם לנוחים יותר.

כרטיסים מגנטים

 

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא טיפים פיננסים
קופה וכסף
מהי קופת הגמל הכי משתלמת

אחת מהדרכים לחיסכון כספי ומשתלם היא קופות גמל. קיימות היום מספר אפשרויות גם באפיק זה. איך יודעים מה העדיפה