נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

5 דברים שצריך לקחת בחשבון לפני פרישה

קופה

פרישה לגמלאות היא אחד השלבים היותר קשים בחיים. ככל שאורח החיים של הגמלאי לעתיד היה אינטנסיבי כך עלולה הפרישה לגמלאות להיות טראומטית יותר. עם זאת, אם תהליך הפרישה הוא נכון ומותאם לגמלאי ואם הגמלאי מקבל ייעוץ פרישה איכותי, כך יהיה התהליך עצמו נוח יותר, נכון יותר ויגרום לעובד היוצא לגמלאות הרגשה הרבה יותר חזקה של ביטחון. מהם הדברים ההופכים את הפרישה לכל כך טראומטית בלא מעט מקרים? מעם חמשת הדברים שצריך לדעת, על מנת לעבור את תהליך הפרישה בהצלחה? בשורות הבאות נעסוק בנושא רגיש, שרבים חוששים מפניו למרות שאן מרבים לעסוק בו.

 

מדוע פרישה לגמלאות עלולה להיות טראומטית

כאשר מנסים לבדוק מדוע עבור חלק מהפורשים מדובר בתהליך טראומטי, מבחינים בעובדה אחת ברורה: הרוב המכריע של אנשים שעבורם הפרישה היא לא פחות מטראומה, הם אנשים שלא הכינו את עצמם כיאות למצב החדש, הדחיקו או שלא הבינו כלל ועיקר את המשמעויות שלו. ולכן כשנתקלו במציאות היום יומית הם נכנסו לטראומה. מי שהתכוננו מראש, עברו תהליך ייעוץ פרישה איכותי ומסודר והבינו בדיוק לקראת מה הם הולכים, נמנים בדרך כלל עם הקבוצה היותר רגועה. בשורות הבאות נביא חמישה דברים שצריך לקחת בחשבון לפני פרישה.

 

חמישה דברים שכל פורש צריך לדעת

הדבר הראשון והחשוב ביותר הוא ללמוד ולהבין בדיוק מה עומד לקרות. הדבר נכון הן בכל הקשור בהתנהלות היום יומית והן בכל הקשור בקצבת הפנסיה, הן מקרן הפנסיה והן מהביטוח הלאומי. ייעוץ פרישה איכותי חייב להסביר לגמלאי מה גובה ההכנסה שתהיה לו, על מנת שיוכל להתכונן בצורה מושכלת ולנהל נכון את התקציב החודשי.

בנוסף, חשוב לארגן מחדש את כלל הפיננסים ולא רק הפנסיה. אם קצבת הפנסיה לא מספיקה, חשוב למצוא מקורות כספיים נוספים. גם בעניין זה יכול ייעוץ פרישה איכותי לעזור.

הגמלאי לעתיד חייב להפנים שיש חיים גם אחרי הפרישה. במידת האפשר, יש לנסות למצוא חלופה הולמת ליציאה לעבודה, שתהיה מוכנה מראש.

יחד עם כל אלה, הגמלאי חייב לעצב מחדש גם את היחסים שלו עם כל המשפחה. עיצוב היחסים מחדש כולל הצבת גבולות והימנעות, למשל, מלהפוך לבייבי סיטר של כל הנכדים, על מנת לאפשר להורים לחסוך כמה אלפי שקלים על גן טרום חובה או בייביסיטר.

והדבר החמישי הוא החשוב מכל – היציאה לגמלאות איננה סוף החיים, ובמקרים רבים היא סוג של התחלה חדשה. נכון להיום יש היצע גדול של משרות לפנסיונרים, שיסייעו להשיג תוספת הכנסה. לחילופין, אפשר להירשם לקורסים למיניהם ולהרחיב אופקים. לרוב העלויות הן נמוכות יחסית והתוצאות מעולות. אפשר, כמובן, גם להתנדב ולקחת חלק בפעולות בעלות חשיבות חברתית מרובה.

אם יש לך עניין לקבל ייעוץ פרישה איכותי וקונסטרוקטיבי, אתה במקום הנכון. כדאי ליצור קשר כעת ואנו נחזור אליך לתכנן ביחד את המשך הדרך שלך בחיים.

 

איש בגיל פרישה

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא טיפים פיננסים
קופה וכסף
מהי קופת הגמל הכי משתלמת

אחת מהדרכים לחיסכון כספי ומשתלם היא קופות גמל. קיימות היום מספר אפשרויות גם באפיק זה. איך יודעים מה העדיפה