נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

3 סימנים לכך שאתם צריכים משקפי ראיה

משקפיים

כאבי ראש מתמשכים, עייפות של העיניים וראייה מטושטשת הם סימנים ברורים לכך שכדאי לקבוע תור לרופא עיניים או לאופטומטריסט. זאת על מנת להתאים משקפי ראייה – האביזר הרפואי האופנתי ביותר היום. אבל יש סימנים נוספים, שאולי אינכם יודעים, שעשויים להיות רמז לצורך במשקפי ראייה. הנה שלושה סימנים לא צפויים לצורך במשקפיי ראיה

 

מה קרה לכל המכשירים האלקטרונים? שום דבר לא ברור!

לא בטוח שהאשמה במכשירים האלקטרוניים, גם כאשר נדמה שכבר תקופה, המחשב והטאבלט והסמארטפון ויכול להיות שאפילו המיקרוגל שונאים אתכם באופן אישי: אפשר לבדוק האם יש לכך קשר לקושי להבחין בין כפתורים קטנים או לקרוא טקסט קטן מדי על גבי מסך מגע.

אם כבר הגעתם לשלב שבו אתם משנים את הגדרות הסמארטפון ומגדילים את גודל הפונט, כדי לא להשתגע בניסיון לקרוא כתב נמלים קטנטן, כנראה שכדאי לפנות לרופא עיניים, לבדוק את מצב הראיה ואת בריאות העיניים ובמקרה הצורך, להתאים עדשות למסגרת משקפי ראיה.

זכרו, להגדיל פונטים על גבי מסכים זה קל, אבל משקפי ראיה מתקנים את הראיה גם כשמביטים על המציאות ומגיע לכם לראות את המציאות בבירור.

משקפיים

התחמקות מנהיגה

גם אם מעולם לא הייתם נהגים מקצועיים ואף פעם לא נהניתם במיוחד מחוויית הנהיגה, בדרך כלל לבחירה להפסיק לנהוג יש סיבות משמעותיות. ייתכן שלא תשימו לב לכך בעצמכם, אבל אם אתם נמנעים באופן אקטיבי מנהיגה, ככל הנראה תזכו לקבל גם תגובות מהסביבה הקרובה שתתבקש להסיע אתכם או לערוך עבורכם סידורים וקניות.

בין אם אתם מנסים להימנע מנהיגה בשעות החשכה או בתקופת מזג אוויר סוער, מחשש להסתנוור ובין אם אתם נמנעים לגמרי מנהיגה, יש סיכוי שזה מנגנון הגנה משום שראיה מטושטשת בזמן נהיגה יכולה להיות קטלנית. כדאי לפנות לאופטומטריסט לפני הפעם הבאה שתבחרו לשבת מאחורי ההגה.

 

הימנעות משפות זרות

קורה לכם שאתם בוחרים לצפות שוב בסדרה שאתם מכירים כבר בעל פה? יש בזה מימד של נחמה, לדעת מה עומד לקרות. גם בצפייה בתוכן חדש, יש חשיבות להתמצאות בתוכן והיכרות עם הדמויות ועם העלילה, מי שמאבד את הסיפור, עלול להפסיק ליהנות מהצפייה כולה.

אז מה קרה לסדרות בשבדית? לאן נעלמו הסרטים הקוריאנים והסדרות הספרדיות? אם שמתם לב פתאום לנטייה חדשה להעדיף לצפות בטלוויזיה רק בתוכן בשפה מוכרת ורק כאשר הדיבור ברור במיוחד.

האם זה רק שלב או האם יש קושי אמיתי בקריאת כתוביות, כזה שמפריע להנאה מצפייה בסרט זר או בסדרה בשפה לא מוכרת. רגע לפני הוויתור על תוכן מרחבי העולם, כדאי לבדוק האם הקושי נולד מבעיית קוצר רואי שניתן לתקן בקלות בעזרת התאמה והרכבה של משקפי ראיה.

 

לסיכום

הגוף שלנו מדבר איתנו כל הזמן ושולח לנו סימנים, אל תתעלמו מהם. נסו לברר מה אומר כל סימן ומה צריך לעשות כדי לייצר תיקון, לפעמים תיקון כזה הוא הרכבה של משקפי ראייה.

משקפיים

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא כללי
ניקוי בי די איי שלילי
כיצד נקבע בידיאיי?

רוב האזרחים בישראל לא מכירים את המושג בי די איי. אומנם בשלב כזה או אחר הוא עשוי להיות רלוונטי

שעון ומטבעות
כמה עולה כספת?

בריקסטון הינה החברה המובילה בארץ במתן שירותי חדרי כספות פרטיים. השירות והאמינות שלנו הם מהגבוהים בארץ ותואמים את הרמה