נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

3 סוגי הביטוחים הנפוצים ביותר בארץ

Insurance

סוגי הביטוח שנמצאים בשוק הם רבים ומסדירים כמעט כל תחום בחיינו. משום שמדובר בתחום כל כך חשוב ורחב, כמות המידע הנמצאת וכמות החברות שמציאות ביטוחים שונים היא אסטרונומית. למי שלא מבין דבר בביטוח – לעיתים קשה מאוד להתמצא בשפה המפותלת שבה כל המידע נמסר.

במאמר זה יוצגו שלושה סוגי ביטוחים נפוצים ובסיסיים מאוד שיש להכיר – ביטוח רכב, ביטוח דירה וביטוח בריאות. אלו שלושה סוגים חשובים מאוד שיכולים לכל הפחות לעשות סדר בים המידע (שהוא לעיתים גם מבולגן) שנקרא ביטוח.

 

ביטוח רכב

כמות הנהגים בישראל היא עצומה – בתור נהגים ישנם מספר סוגי ביטוחים שאנחנו מבטחים בהם את עצמנו. הביטוח, מאפשר לנו, באמצעות תשלום חודשי קטן יחסית – לקבל החזר במידה ואנחנו עושים תאונה, אשר התשלום עליה עלול להיות עצום.

ישנם שני סוגים של ביטוח רכב – ביטוח חובה וביטוח מקיף. ביטוח החובה הוא ביטוח שמחויבים לעשות אותו לפי חוק. ביטוח החובה מגן מפני מצבים שבהם הנהג פוגע במישהו – ובכך יוכל לוודא שיהיה מי שישלם את הפיצויים במידת ותהיה פגיעה – חברת הביטוח אשר משלמים לה באופן חודשי.

הביטוח המקיף הוא ביטוח אשר מגן מפני כל המצבים האחרים שיכולים לקרות – גניבות, בלאי, צד ג' וכיוצא באלו. מדובר על ביטוח שאמנם אין חובה לעשות אותו, אך רוב מוחלט של הנהגים בוחרים לשלם גם עליו על מנת להרגיש כמה שיותר מכוסים. למידע נוסף https://bituach-har.org.il

 

ביטוח דירה

כולנו גרים בדירות. במסגרת המגורים, הסכנות שעומדות בפני הדירה הן רבות ולעיתים יש את הצורך לבטח את הדירה על מנת למנוע מצבים, כמו שריפה, שבהם כל הבית נהרס ואין ממי להיפדות במידה והשריפה קורית.

ביטוח הדירה, מתחלק גם הוא לשני סוגים עיקריים – ביטוח המבנה וביטוח תכולת הדירה. הרעיון הוא שבמידה וישנן תקלות שונות במבנה הדירה (קירות וצנרת למשל) – ניתן לקבל החזרים מחברת הביטוח על התקלות האלו.

ביטוח התכולה לעומת זאת משתנה מאוד מדירה לדירה (כמובן שגם ישנם סוגי מבנים רבים, ודמי הביטוח על מבנה בית חדש יהיו נמוכים מאלו של בית ישן), והוא פרי יוצא של הערכת שמאי על ערך תכולת הדירה. כך שאם ניקח את דוגמת השריפה – ביטוח התכולה יהיה על התכשיטים והרהיטים שנהרסו, וביטוח המבנה יהיה על המבנה החיצוני שנהרס.

 

ביטוח בריאות

על אף שישנה מערכת בריאות ציבורית ועמה ביטוח בריאות ציבורי – ביטוח לאומי והביטוח של קופות החולים, רבים הישראלים שמעוניינים להרחיב את יריעת הביטוח שלהם גם באמצעות פוליסות בריאות פרטיות.

הביטוח הפרטי לרוב מכסה סוגים נוספים של טיפולים שלא מכוסים על ידי קופות החולים וביטוח לאומי, תרופות שלא נמצאות בסל, רופאים פרטיים מסוימים ופרוצדורות רפואיות שלא נעשות במסגרת הציבורית שבה ההמתנה ארוכה.

רופאים בחדר ניתוח

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא ביטוחים