3 טיפים לחישוב החזרי מס 

הגשה להחזרי מס יכולה להיות תהליך שלוקח הרבה מאוד זמן. ישנם מקרים שיש לכם זכות לזכאות לקבלת החזר מס. אך דברים כמו הגשה של מדויקת כראוי של הבקשה, חוסר בפרטים חשובים או אפילו טעויות במילוי נכון של הטופס עלולים להביא אתכם לפסילה של הבקשה שלכם. 

 

נקודות זיכוי במס הכנסה

ישנם הרבה מקרים שהזכאות להחזרי המס נובעות מאופן שבו מחושב המס שלכם. רשויות המיסים מחשבות עבור כל אחד את מדרגות המס שעליו לשלם בהתבסס על ההכנסות השנתיות של כל אחד בשנה האחרונה. יחד עם זאת, מס הכנסה משלם באופן חודשי ולעיתים ההכנסות החודשיות עשויות לא שונות ודינאמיות, לכן יש הבדל בהכנסה בין שנים שונות.

ישנם מקרים כמו החלפה של תפקיד, הפסקה של העבודה, חודשי אבטלה או שינויים אחרים בשכר כמו תשלומים וניכויים נוספים שיכולים לגרום לכך שתהיה טעות בחישוב המס שלכם ולגבות ממכם תשלום גבוהה יותר ממה שתצטרכו לשם. כל נקודה שווה כ-200 שקלים בחודש ושנה מעל 2,000 ש״ח, כך שיש לה השפעה משמעותית על שיעורי המס שכל עובד משלם. הגישו בקשה להחזר מס עכשיו ובדקו איזה נקודות זיכוי מגיע לכם. 

 

החזר מס רטרואקטיבי 

החזר מס זה מתייחס למקרים שבהם נגבה ממכם מס הכנסה גבוהה יותר ממה שנדרש ממכם. לפי רשות המיסים, ועליהם להחזיר את המס ששולם לעובד. חשוב לדעת כי זה תקף לשש שנות המס האחרונות. בשורה זו תהיה טובה בעיקר רק מי שגילה לאחרונה שהוא נדרש לשלם מס יותר גבוה ממה שנגרש, מכיוון שהוא יהיה זכאי להחזרי מס. אך על אותו אדם להיות עם יד על הדופק ולבדוק על התשלומים שלו אחת לכמה שנים. במקרה ותזכרו מאוחר מידי, לא תהיה לכם אפשרות לקבל החזר.

 

ניכויים והוצאות 

הטיפ הבא הוא רלוונטי בעיקר לעצמאיים מבינכם. אם אתם מנהלים את דוחות ההוצאות וההכנסות של העסק אך גם שכירים צריכים לשים לב אליו. עבור עצמאים מדובר בחלק בלתי נפרד מהעסק שלהם. לכן, הקפדה נכונה של ההכנסות והוצאות תהיה מאוד חשובה לחישוב הרווח. ישנן הוצאות רבות שמוכרות במס בעסק עצמאי שיכולות להשפיע על חישוב העסק, כמו נסיעות, דלק והוצאות משרדיות.

בנוסף לכך, יש הוצאות נוספות שניתן לנכות אותן מחישוב הכללי של ההכנסות כמו הקרנות פנסיה, ביטוחי חיים וקרנות השתלמות. חישוב מס ההכנסה שלכם כולל התוכו סכומים שהוצאתם כמו פנסיה וביטוחים, וכך למעשה יהיה ניתן לשלם מס מופחת. גם במקרה זה חשוב מאוד לשמור על דוחות ולתעד את התאריכים, בכדי שיהיה לכך תיעוד ותוכלו לכלול זאת בחישובים של רשות המיסים. 

 

לסיכום 

בכדי לקבל החזרי מס, עליכם לבדוק האם אתם זכאים, לאחר מכן עליכם להגיש בקשה. רוב האנשים לא מבקשים את כספם בחזרם, אז על מנת לא להיות חלק מהסטטיסטיקה, בקשו את הכסף שמגיע לכם בחזרה והתייעצו על כך עם איש מקצוע. 

החזרי מס

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram