מדדי מניות בשוק ההון

משקיעים רבים הפועלים בשוק ההון בוחרים להשקיע במדדים מובילים מעולם הבורסה. במקום להשקיע ישירות במניה ספציפית הם מעדיפים השקעה במכשיר פיננסי העוקב אחר מדד מסוים. מבין המכשירים הפיננסיים, ישנם חוזי הפרשים המאפשרים מסחר על העליות או ירידות של מחיר המדד, כאשר מסחר מסוג זה מאפשר מינוף וככל שהמינוף גבוה יותר, כך גדל הסיכון להפסד, לכן מסחר מסוג זה דורש זהירות ומיומנות מצד המשקיע.

נפרט על 2 מתוך המדדים הבולטים בשוק ההון, נכון ל-2019

2 מדדים מובילים מגיעים מהבורסות הפועלות בארה"ב. שוק המסחר בארה"ב הוא הגדול ביותר בעולם ועיני המשקיעים נשואות לביצועים של הבורסות ושל המדדים המובילים.

נתוני עלייה וירידה

מדד הדאו ג'ונס

מדד הדאו ג'ונס הוא מדד תעשייתי אשר פותח על ידי חברת דאו ג'ונס האמריקאית. זהו מדד למחיר יחסי משוקלל של 30 מניות גדולות מאד בארה"ב מענפי כלכלה שונים כגון טכנולוגיה, בידור, שירותים ועוד. מעקב אחר המדד מאפשר לראות את התנודות והמגמות במחירי המניות במסחר בארה"ב.

בין החברות ניתן לראות את קאטרפילר, ג'ונסון אנד ג'ונסון, וולט דיסני, ויזה, בויאנג ועוד.

מתחילת השנה ועד למחצית חודש מאי 2019 עלה מדד הדאו ג'ונס ב-9.95% ובשלוש שנים האחרונות עלה בכ-45%.

מדד הנאסד"ק 100

מדד מוביל בבורסה האמריקאית אשר מורכב מ-100 החברות המובילות בשוק, ללא חברות פיננסיות. זהו מדד מצרפי בו לכל מניה משקל יחסי לפי שווי שוק של החברה שהנפיקה את המניה.

חברות רבות במדד שייכות לענף הטכנולוגיה והוא משמש כאינדיקטור לפעילות הכלכלית ולמגמות בענף זה.

בין החברות המרכיבות את המדד אפשר למצוא את נטפליקס, פייסבוק, סימנטק, טסלה, אניבידיה ועוד.

מתחילת השנה ועד למחצית חודש מאי 2019 עלה המדד ב-18.54% ובשלוש שנים האחרונות עלה בכ-71%.

לסיכום, בעולם שוק ההון, ישנם כמה מדדים בולטים מבין השאר. כיום, גם המשקיע העצמאי חשוף בפני המסחר במדדים המובילים בעולם, כאשר זירות מסחר למיניהן מספקות פלטפורמות מסחר אונליין ומאפשרות לסחור בחוזי הפרשים על עליות או ירידות של מדד זה או אחר ועל המשקיעים לקחת בחשבון את הסיכונים הכרוכים במסחר מסוג זה.

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
Tax Refund

החזר מס – כיצד נבחר חברה המתמחה בתחום?

החזר מס היא פעולה סיזיפית ומורכבת עבור רוב האנשים, זאת לאור העובדה כי מדובר בפעולה בירוקרטית אשר גוזלת זמן ומאמץ. אבל, באמצעות חברה מקצועית לתחום אפשר להקל בתהליך בצורה משמעותית.

מיסים

אם חד הורית? מגיעים לך החזרי מס

 להיות אם חד הורית בישראל זה כבר לא דבר נדיר כל כך שכן ככל שעוברות השנים אנחנו רואים יותר ויותר נשים שבוחרות לעשות את זה. לכל אחת יש מניע אחר,

כללי

משכנתא לדירה שניה – האם זה משתלם לכם?

רוצים להיות בטוחים יותר כלכלית? אתם מרגישים שאתם כבר בשלים להשקעה בעתיד שלכם? אם כך, אין ספק שאפשר להבין מדוע גם אתם, כמו רבים אחרים, תוהים האם נדל"ן זו אופציה

רוצים ליצור איתנו קשר ?

מלאו את הטופס ונציגינו יחזור אליכם בהקדם