נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

החזרי מס – דברים שאתם חייבים לדעת

החזרי מס - חשוב לדעת

משלמים מיסים שנראים לכם גבוהים? רוצים להבטיח שלא תמיד זה יהיה המצב ובעיקר, אתם רוצים לבדוק שלא מגיעים לכם החזרים? אם כך, דעו שאתם לא לבד. רוב האנשים בישראל מרגישים שהם משלמים מיסים גבוהים מידי וזה מה שמוביל אותם לבדוק מידי פעם האם לא מגיעים להם החזרים שונים. לכן, אם גם אתם תוהים לגבי העניין הזה כדאי שתדעו: יכולות להיות אינספור סיבות להחזרי מס בישראל. לדוגמא, החזרי מס ניתנים לנו כשנולדים לנו ילדים, כשהילדים הללו נשלחים למסגרות של חינוך מיוחד, כאשר אנחנו מטפלים בהורה סיעודי ובעוד הרבה מקרים אחרים. אפילו אם יש לכם ביטוח חיים או ביטוחי בריאות מסוגים שונים כדאי יהיה לבדוק האם בגין הביטוחים הללו מגיעים לכם החזרי מס, כי איזו סיבה יש לכם לוותר על כך? החזרי מס בדרך כלל גם ניתן להגיש בצורה רטרואקטיבית וזה אומר שאפילו אם חלפו כמה שנים מאז הסיבה שבגללה אתם חושבים שמגיעים לכם החזרים – עדיין תוכלו לתבוע את מה שמגיע לכם! לכן אין סיבה להתעלם, לוותר או לתרום למדינה את הכספים שהם למעשה שלכם, אז למה לדחות את העניין?

 

החזר מס - מה צריך לדעת

האם הגשת הבקשות מורכבת?

לא קל לענות על השאלה הזאת כי זה תלוי בכמה גורמים. ראשית, מדוע מגיעים לכם החזרי המס? זו נקודה חשובה כי עבור כל החזרים אתם נדרשים להגיש טפסים אחרים ובקשות שונות. שנית, כדי להבין מה דרוש לכם אתם צריכים בסך הכול לבדוק אונליין במה דברים אמורים. יש מקרים שבהם יהיה עליכם רק למלא טופס בקשה ולצרף אליו את צילום תעודת הזהות שלכם, וזה, לכל הדעות, לא מורכב מידי. מצד שני, יש גם מקרים שתצטרכו להוכיח את אמיתות הדברים שלכם על ידי מסמכים שונים, בין אם מדובר על אישורים של וועדות שונות ובין אם מדובר על טפסי קניית דירה. לכן אנחנו מציעים לכם לבדוק תחילה את הנושא הזה לעומק ובהתאם לו לראות איך תרצו לעשות את הדברים ועד כמה במקרה שלכם הגשת הבקשה מורכבת ומסובכת.

 

האם יש טעם לפנות ליועצי מס מקצועיים?

אם אתם אנשים עסוקים, עובדים או שנדמה לכם פשוט שכדי להתעסק בנושא של החזרי המס עליכם לפנות לעניין יותר מידי זמן וסבלנות, דעו שאתם לא חייבים לעשות זאת לבד. למעשה יש היום יועצי מס מוכשרים ומקצועיים שישמחו מאוד לעזור לכם, אז למה שלא תצרו עימם קשר? יועץ מס יוכל לבדוק את המקרה שלכם לעומק, בהתאם לכל הנתונים שתציגו בפניו, ובהתאם לכך הוא ימליץ לכם איך נכון יהיה לעשות את הדברים. החזרי מס זה מסוג אותם הדברים שאומנם לא ישנו את חייכם מבחינה כלכלית, אבל הם כן יכולים להגיע לכמה אלפי שקלים וחבל שתוותרו על כך.

 

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא מיסים
מס בארהב
מהו מס פדרלי בארה"ב?

מיסוי פדרלי בארצות הברית הוא שיטה מורכבת המשפיעה על כל אדם ועסק במדינה. הבנת אופן פעולת המס הפדרלי, מטרתו

החזר מס
בדיקת זכאות להחזר מס

לא רבים מודעים לכך שהם משלמים מס יותר ממה שהם אמורים לשלם בפועל וכן לעובדה שהם יכולים לדרוש החזרים

החזרי מס לעצמאיים
החזרי מס לעצמאיים

החזרי מס הם דבר שרובנו ככולנו שמענו עליו, בין אם מחברים ומבני משפחה, בין אם מהפרסומות בטלויזיה, ובין אם

שטרות באוויר
פטורים מתשלום מס

כשם שכל אזרח ואזרחית במדינה מתוקנת צריכים לעמוד בחובות, ככה גם אותם אזרחים נהנים מזכויות שונות. בין הזכויות והחובות,

קופת חיסכון
החזר מס לנכה או עיוור

אדם בעל עיוורון או נכות נאלץ להתמודד עם מציאות מורכבת, אשר מעמידה בפניו אתגרים רבים. הלקות משפיעה באופן ישיר