נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

דרכון פורטוגלי – להוציא באופן עצמאי או לא?

דרכונים

הוצאת דרכון פורטוגלי מפתה ישראלים רבים, אחת השאלות הכי בוערות היא כיצד להוציא את אותו, האם אפשר לעשות זאת באופן בעצמאי או בסיוע מומחים לנושא. על כן הכנו מאמר שנועד לסייע לכל המתלבטים, דרכון פורטוגלי – להוציא באופן עצמאי או לא?

 

תהליך הוצאת הדרכון הפורטוגלי

הוצאת הדרכון הפורטוגלי הפכה בשנים האחרונות לאפשרות אמיתית עבור אזרחי ישראל, ממשלת פורטוגל החליטה לתקן עוול היסטורי ולאפשר ליהודים שהם צאצאים של מגורשי ספרד לקבל אזרחות פורטוגלית.

ממשלת פורטוגל העבירה את החוק לפני מספר שני ומאז אנו עדים לעלייה מתמשכת בכמות הישראלים שמחזיקים באזרחות פורטוגלית. כדי לקבל את האזרחות ממשלת פורטוגל דורשת מספר הוכחות מהמבקש שנוגעות בעיקר למקורות שלו ולהוכחת הזיקה שלו ליהדות ספרד.

המסמכים שדורשת הממשלה בפורטוגל יכולים להיות מגוונים מאוד ולא תמיד ברור כיצד אפשר להשיג אותם, כמו כן רוב הקשר מול הנציגים של פורטוגל בישראל והעבודה לטובת קבלת האזרחות הזרה נעשית באנגלית ובמקרים מיוחדים אף בפורטוגזית.

הממשלה  הפורטוגלית סימנה מספר מדינות באזור אגן התיכון כמדינות שאליהן הגיעו מגורשי ספרד, בין המדינות הללו אפשר לציין את מרוקו, תוניסיה, אלג'יריה, לוב, יוון, קרואטיה, אלבניה, מצרים ועוד כמה מדינות אחרות. כדי לשפר את הסיכויים לקבלת האזרחות צריך להמציא אישורים לגבי השורשים של מבקש האזרחות.

 

דרכון בן לאומי

 

האם אפשר להוציא דרכון פורטוגלי באופן עצמאי?

הוצאת דרכון פורטוגלי באופן עצמאי אפשרית, אך היא מסובכת ביותר. מי שיבחר ללכת במסלול עצמאי לקבלת אזרחות יצטרך להתנהל באופן עצמאי מול הרשויות בפורטוגל, מדובר בנציגים שהעבודה מולם, במיוחד עבור מי שלא מכיר את אופן העבודה שלהם יכולה להיות מסובכת ומאתגרת.

כמו כן, כדי לקבל את האזרחות צריך להגיש בקשות למספר גורמים ולמלא טפסים ארוכים שכולם כתובים בשפה זרה, מי שלא שולט באנגלית ברמה גבוהה מאוד לא יוכל להצליח למלא את כל הטפסים באופן עצמאי.

פרט לכך, וכאן מדובר אולי באתגר הקשה ביותר למי שבוחר להגיש בקשה עצמאית צריך לאתר מספר גדול של מסמכים שלא תמיד נמצאים בהישג יד של מבקש הבקשה, את חלק מהמסכים ניתן למצוא רק בארכיונים מסוימים אשר לא מוכרים למי שאינו עוסק בנושא הוצאת האזרחות הפורטוגלית באופן מקצועי.

 

אז מה הדרך הטובה ביותר להוצאת דרכון פורטוגלי?

כמו שאולי הייתם מנחשים, אנו ממליצים בחום לפנות למשרד עורכי דין כזה או אחר שמתמחה בסוגיית האזרחות הפורטוגלי, לעורכי הדין במשרדים האלה יש ניסיון מצטבר של מאות ואלפי שעות בעבודה מול נציגי ממשלת פורטוגל, הם מחזיקים בניסיון רב בכל הנוגע לאופן הגשת הבקשה ואיתור כלל המסמכים הדרושים והם יודעים לומר מראש מה הסיכויים לקבלת הבקשה.

כמו כן, לרוב הבדיקה הראשונית של משרדי עורכי הדין נעשית בחינם או בתשלום סמלי כך שאם אתם רק רוצים לבדוק את סיכויי ההצלחה שלכם לא תסכנו דבר.

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא אזרחויות זרות